W czwartek w wielu miejscach mogą wystąpić Burze! – Prognoza na 9 kwietnia

Nad obszar Polski cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie dodatkowo pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie początkowo dość pogodnie i bez opadów. Jedynie zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami pojawi się na wschodzie w Centrum oraz na zachodzie i północy Polski. Dodatkowo nad samym morzem i częściowo na Pomorzu możliwe będą przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie spadać a później zacznie na nowo się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C/+17°C nad samym morzem i na północy kraju do +18°C/+20°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.