Na Pomorzu w czwartek możliwe są burze i przejaśnienia! – Prognoza na 9 kwietnia

Nad obszar północnej Polski napływać cały czas będzie ciepłe oraz dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym na Pomorzu pogodę kształtować przez najbliższe dni będzie układ podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz początkowo będzie bez opadów. W zamian tego będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też zmienne i na ogół duże zachmurzenie. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na wschodzie województwa i w rejonie Zatoki Gdańskiej niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C/+14°C nad samym morzem do +16°C/+17°C termometry pokażą na pozostałym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.