W środę wystąpią miejscami mgły i liczne przejaśnienia! – Prognoza na 8 kwietnia

Nad obszar naszego kraju napływać będzie w dalszym ciągu ciepłe oraz między innymi też suche powietrze z południa Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie wyż, którego centrum znajdować będzie się nad obszarem Polski.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego na zachodzie oraz nad samym morzem i na północy Polski występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo też na zachodzie i południowym-zachodzie niewykluczone są przelotne opady marznącego deszczu lub gradu o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący o północnego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie ciepło i ze zmiennych zachmurzeniem a także pogodnie i na ogół bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C/+19°C nad samym morzem oraz częściowo na północy i południu kraju do +20°C/+22°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze spadać a później zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.