Na Pomorzu w środę wystąpią chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 8 kwietnia

Nad obszar północnej Polski w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe oraz między inny suche powietrze z południa Europy. W zamian tego pogodę kształtować będzie wyż, którego centrum znajdować będzie się nad obszarem naszego kraju.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będzie ciepło i też prawdopodobnie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.