We wtorek będzie ciepło i ze zmiennym zachmurzeniem! – Prognoza na 7 kwietnia

Nad obszar naszego kraju z południowego-zachodu i południa Europy cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi suche powietrze. W zamian tego pogodę kształtować będzie wyż, którego centrum przemieszczać będzie się nad Ukrainą i zachodnią Rosją. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie małe zachmurzenie z przejaśnieniami pojawi się nad samym morzem i częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również będzie ciepło oraz między innymi pogodnie i bez opadów. Jedynie zmienne oraz małe zachmurzenie z przejaśnieniami pojawi się na północy oraz na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C/+19°C nad morzem oraz w Centrum na wschodzie i południu Polski do +20°C/+22°C termometry pokażą na pozostałym obszarze. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać a później stopniowo zacznie już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Comments are closed.