Na Pomorzu we wtorek będzie ciepło i dość pogodnie! – Prognoza na 7 kwietnia

Nad Pomorze cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi suche powietrze z południowego-zachodu i południa Europy. Poza tym na północy Polski pogodę kształtować nadal będzie wyż, którego centrum znajdować będzie się nad Ukrainą i zachodnią częścią Rosji.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będzie pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie dość pogodnie i bez opadów. Jedynie lokalnie i miejscami na Wybrzeżu oraz też nad samym morzem i po wschodniej części województwa będzie występować zmienne i małe zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać a później zacznie pomału już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.