W niedzielę będzie na ogół pogodnie i ciepło! – Prognoza na 5 kwietnia

W ostatni dzień weekendu i też z początkiem nowego tygodni pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który przemieszczać będzie się nad Litwą i Ukrainą. Poza tym napływać będzie oraz też umiarkowanie wilgotne a także suche powietrze z południowego-wschodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi będzie bez opadów i ze zmiennym też zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół ciepło oraz ze zmiennym i małym zachmurzeniem a także bez opadów. Jedynie nieco więcej chmur pojawi się częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. Dodatkowo niewykluczone są też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1035 hPa.

Comments are closed.