W weekend będzie robić się cieplej i wystąpią przejaśnienia! – Prognoza na 4 kwietnia

Przez weekend na pogodę w naszym kraju będzie oddziaływać wyż znad Niemiec. Poza tym do Polski stopniowo zacznie też napływać ciepłe oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo częściowo na zachodzie oraz też na północy i południowym-wschodzie Polski będą występować przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Poza tym w tej części obszaru niewykluczone są lokalne burze śnieżne lub z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na północnym-wschodzie a także południowym-wschodzie i wschodzie kraju niewykluczone są też przelotne opady deszczu ze śniegiem i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.