Na Pomorzu weekend przyniesie przejaśnienia i sporo słońca! – Prognoza Pogody

W weekend pogodę na północy Polski kształtować będzie wyż znad wschodniej części Niemiec, który stopniowo przemieszczać będzie się w kierunku Białorusi i Ukrainy. Poza tym napływać będzie dość chłodne oraz na ogół ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne zachmurzenie, które początkowo przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu w ciągu dnia oraz po południu i wieczorem nadal mogą rozwijać się miejscami liczne mgły i zamglenia a także pojawi się duże oraz zmienne i na ogół małe zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego dodatkowo będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć a później wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Natomiast w niedzielną noc oraz o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie pogodnie i bez opadów oraz pojawi się miejscami zmienne i małe zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo niewykluczone są też liczne marznące mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie małe oraz zmienne zachmurzenie pojawi się na Wybrzeżu a także nad samym morzem. Dodatkowo niewykluczone są liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół początkowo będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać a później również będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1037 hPa.

Comments are closed.