W piątek wystąpi silny wiatr oraz możliwe są burze śnieżne! – Prognoza na 3 kwietnia

Z początkiem weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Skandynawii oraz między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym napływać będzie chłodne oraz dodatkowo wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe są liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się zmienne oraz całkowite zachmurzenie. Poza tym na Wybrzeżu i Pomorzu będą występować przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać a później zacznie pomału już rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.