Na Pomorzu w piątek wystąpią burze śnieżne i silny wiatr! – Prognoza na 3 kwietnia

Nad Pomorze przez weekend napływać będzie chłodne oraz między innymi wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i początkowo bez opadów. Jedynie nad samym morzem i Wybrzeżu będą występować przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie +8°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.