W czwartek przelotnie popada i wystąpią chmury! – Prognoza na 2 kwietnia

W ciągu doby nad obszar naszego kraju napływać będzie chłodne oraz między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować na ogół będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku nadal w całym naszym kraju mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne a także całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie oraz też na północy i w Centrum Polski będą występować przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad Bałtykiem i w tej części obszaru możliwe są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów oraz dość pogodnie. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne a także całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym nad samym morzem i częściowo na północy kraju występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów oraz dość pogodnie. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 40-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.