Na Pomorzu w czwartek wystąpi silny wiatr i deszcz! – Prognoza na 2 kwietnia

Nad obszar Polski w ciągu doby cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi też wilgotne powietrze z północnego-zachodu. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz w porywach będzie dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo się wahać a później zacznie pomału już spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym mogą również występować przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo spadać a później zacznie pomału już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

Comments are closed.