W środę lokalnie zagrzmi i wyjdzie zza chmur słońce! – Prognoza na 1 kwietnia

Z początkiem nowego miesiąca pogodę w naszym kraju kształtować będzie na ogół obszar podwyższonego ciśnienia. Jedynie na północy Polski wpływ na pogodę będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Skandynawii. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne zachmurzenie. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby z południowego-zachodu. Zaś na Wybrzeżu i w północnej części kraju będzie on umiarkowany oraz dość silny i porywisty w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie a także nad samym morzem i w północnej Polski występować będą nadal przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.