Na Pomorzu w środę również wystąpią opady mieszane! – Prognoza na 1 kwietnia

Z początkiem nowego miesiąca wpływ na pogodę w północnej części Polski i nad Bałtykiem będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Skandynawii. W zamian tego napływać będzie niestabilne oraz dodatkowo wilgotne i na ogół chłodne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite a także zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.