We wtorek również możliwe będą burze śnieżne! – Prognoza na 31 marca

Nad obszar Polski cały czas napływa niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północy Europy. W zmian tego pogodę kształtować będzie wyż znad wschodniej części Atlantyku.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są między innymi lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na Pomorzu zachodnim. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków oraz w porywach będzie dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać a później stopniowo zacznie na nowo spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.