Na Pomorzu wystąpią przejaśnienia i burze śnieżne! Prognoza na 31 marca

Nad Pomorzu w ciągu doby w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnej Europy. W zamian tego pogodę nadal kształtować będzie wyż znad wschodniej części Atlantyku.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać a później zacznie już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.