W poniedziałek przejdą burze śnieżne! – Prognoza na 30 marca

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad wschodniej części Atlantyku. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na Pomorzu zachodnim. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie kraju. Temperatura powietrza +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.