Na Pomorzu wystąpią opady mieszane i przejaśnienia! – Prognoza na 30 marca

W ciągu doby i z początkiem nowego tygodnia pogodę na Pomorzu kształtować nadal będzie wyż znad wschodniej części Atlantyku. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi na ogół wilgotne powietrze z północy Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie. W zamian tego w rejonie Zatoki Gdańskiej i na południowym-wschodzie województwa pojawią się przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone będą też lokalne burze śnieżne. Na pozostałym obszarze województwa i nad samym morzem początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.