W niedzielę wystąpią opady mieszane i lokalne burze! – Prognoza na 29 marca

W ostatni dzień weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. W zamian tego napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe a także chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy oraz też na zachodzie a także na południu i południowy-wschodzie Polski pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo w tej części kraju oraz w górach niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Jedynie na Pomorzu i Wybrzeżu będzie on silny i porywisty w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać a później zacznie już pomału rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe są liczne mgły i zamglenia, które na zachodzie i północy mogą zamarzać. Poza tym pojawi się też zmienne oraz między innymi całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą opady mokrego śniegu oraz marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+9°C na północy i zachodzie do +10°C/+13°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu oraz w porywach będzie lokalnie dochodzić do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.