Na Pomorzu weekend przyniesie nieco dynamiczną pogodę!

Przez weekend pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia. W zamian tego napływać będzie niestabilne oraz między innymi początkowo też ciepłe a później również chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-wschodu i północy Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu sobotniej nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi będzie bez opadów. W zamian tego pojawi się zmienne oraz miejscami też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne zachmurzenie. Poza tym będzie również bez opadów i ciepło. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr początkowo będzie słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie spadać a później zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym początkowo powinno być bez opadów. Jedynie nad ranem zaczną występować przelotne opady mieszane o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-wschodu. Zaś na Wybrzeżu i nad samym morzem będzie on już silny i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu o poranku oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne lub z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego-wschodu w porywach do 40-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.