Na Pomorzu w piątek wystąpią chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 27 marca

W ciągu weekendu pogodę na Pomorzu kształtować również będzie wyż znad zachodniej części Rosji. Dodatkowo napływać będzie ciepłe oraz między innymi umiarkowanie wilgotne a także suche powietrze z południowego-wschodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będzie również bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać a później zacznie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą między innymi liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.