W czwartek wystąpią liczne chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 26 marca

Pogodę w naszym kraju w ciągu doby również kształtować będzie wyż znad Krajów Nadbałtyckich, który stopniowo zacznie przemieszczać się dalej w kierunku Rosji. Poza tym przybędzie nieco więcej też chmur oraz między innymi napływać będzie ciepłe i na ogół dość suche powietrze z południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz pogodnie a także z małym i ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie spadać a później na nowo zacznie wyraźnie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1035 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również będą możliwe liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie bez opadów. Jedynie coraz częściej będzie występować zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo pomału spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

 

Comments are closed.