Na Pomorzu w czwartek zacznie przybywać chmur! – Prognoza na 26 marca

W ciągu doby pogodę na Pomorzu kształtować w dalszym ciągu będzie wyż znad Krajów Nadbałtyckich, który z upływem godzin zacznie przesuwać się stopniowo nad Rosję. Poza tym napływać będzie na ogół dość ciepłe i też suche powietrze z południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie zmienne zachmurzenie oraz małe zachmurzenie z przejaśnieniami miejscami pojawić może się częściowo nad samym morzem i na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-35 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1035 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również na Pomorzu i Wybrzeżu mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne zachmurzenie. Poza tym będzie też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1034 hPa.

Comments are closed.