W środę również będzie pogodnie i bez opadów! – Prognoza na 25 marca

Na pogodę w naszym kraju w ciągu doby również oddziaływać będzie wyż, który przemieszczać będzie się nad Białorusią i dalej w kierunku Rosji. W zamian tego cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi dość ciepłe i na ogół też suche powietrze ze wschodu i południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie miejscami może pojawi się małe i zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. W dodatku w porywach w wielu miejscach może dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1039 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie też pogodnie i na ogół bez opadów. Jedynie miejscami i gdzieniegdzie może pojawić się małe oraz zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr również będzie słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1038 hPa.

Comments are closed.