We wtorek wystąpi niewielkie zachmurzenie i słońce! – Prognoza na 24 marca

Na pogodę w naszym kraju w ciągu doby również oddziaływać będzie wyż znad Krajów Nadbałtyckich. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi suche też powietrze ze wschodniej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie na ogół pogodnie i bez opadów. Jedynie małe oraz zmienne zachmurzenie a także przelotne opady śniegu o zmiennym i słabym natężeniu występować będą na południu oraz też na Pomorzu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże aż 1040 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie małe oraz zmienne zachmurzenie pojawi się częściowo na północy oraz też na południu i południowym-wschodzie kraju. Dodatkowo na Podkarpaciu i w górach niewykluczone są również przelotne słabe opady mokrego śniegu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również początkowo będzie się wahać a później zacznie pomału już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże aż 1040 hPa.

Comments are closed.