W poniedziałek w wielu miejscach będzie pogodnie! – Prognoza na 23 marca

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Bałtyku i Rosji. Poza tym pojawi się sporo słońca oraz między innymi napływać będzie chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach występować będą też przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na południu i wschodzie Polski możliwe są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący na Pomorzu od wschodu i południowego-wschodu oraz w porywach w wielu miejscach będzie dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1036 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie miejscami może pojawić się zmienne oraz lokalnie duże i małe zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo na południu i wschodzie kraju występować będą przelotne opady mokrego śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu oraz ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego-wschodu utrzyma się na Pomorzu i Wybrzeżu. W zamian tego w porywach w wielu miejscach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże aż 1039 hPa.

Comments are closed.