W niedzielę wystąpią opady mieszane i przejaśnienia! – Prognoza na 22 marca

Nad obszarem naszego kraju w ciągu doby i z początkiem nowego tygodnia pogodę kształtować będzie między innymi wyż znad Morza Bałtyckiego i Rosji. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz dodatkowo umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego częściowo na północnym-wschodzie oraz też na południu i wschodzie Polski występować będą przelotne opady śniegu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru i w górach możliwe będą lokalne burze śnieżne lub z gradem. Na pozostałym obszarze naszego kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach występować będą też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na południu i wschodzie kraju niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie wyraźnie rosnąć a później zacznie bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Comments are closed.