Na Pomorzu w poniedziałek będzie dość pogodnie! – Prognoza na 23 marca

Z początkiem tygodnia pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będzie wyż znad Bałtyku i Rosji. W dodatku cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi umiarkowanie wilgotne też powietrze z północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie małe oraz zmienne i też niewykluczone duże zachmurzenie z przejaśnieniami pojawi się nad samym morzem oraz między innymi na wschodzie i południowym-wschodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1040 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie na ogół pogodnie i bez opadów. Jedynie lokalnie i też miejscami może wystąpić zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-wchodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże aż 1041 hPa.

Comments are closed.