Nadmorskie powietrze jest zdrowe dla organizmu człowieka! – Ważne Informacje

Jod nad morzem działa pozytywnie na nasze zdrowie oraz jego występowanie między innymi znane jest od bardzo dawna. W obecnej sytuacji każdy z nas potrzebował będzie go jak najwięcej a tak naprawdę wiele mikrogramów dziennie.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

 

Warto wiedzieć, że jod jest bardzo ważnym pierwiastkiem oraz niezbędnym mikroelementem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Poza tym dzienna dawka dostarczania jodu dla dorosłego człowieka wynosi ok 200 ug, zaś ciało człowieka zawiera 30-50 mg jodu. W dodatku jod pobudza tarczycę do produkcji hormonów oraz między innymi regulują one przede wszystkim wiele procesów metabolicznych takich jak np: funkcjonowanie układu nerwowego a także układu krążenia czy też pracę mięśni oraz dodatkowo i obowiązkowo kontrolują temperaturę i wagę ciała.

 

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

 

Natomiast najwięcej jodu na ogół występuje w powietrzu oraz między innymi w glebie i organizmach żywych. Szczególnie najbardziej jego dużo jest w powietrzu wybrzeża Morza Bałtyckiego a także w całej strefie gmin nadmorskich. Szczególnie popularną alternatywą nad morzem jest spożywanie świeżych również ryb np: dorsza a także halibutów i sardynek, które w dodatku bogate są w pokłady jodu w wodzie morskiej. Póki co pogoda nad morzem i w wielu miejscach będzie również zmienna ale im bliżej wiosny i lata tym aura systematycznie powinna stopniowo się poprawiać a nawet niewykluczone są między innymi też większe chwile ze słońcem i znacznie wyższe temperatury, które coraz częściej sprzyjać będą spacerom i wypoczynkom nad Polskim Morzem.

 

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

W zamian tego największe stężenie jodu daje się we znaki również jesienią oraz między innymi też zimą a szczególnie wiosną. Zaś po powrocie do domu znad morza człowiek wtedy staje się bardzo wypoczęty. Poza tym jod podczas spacerów lub biegów brzegiem morza wspomaga także prawidłową przemianę materii a nawet dobrze wpływa na spalanie kalorii przy ładnej pogodzie. 

Comments are closed.