Na Pomorzu weekend będzie chłodny i z korzystną pogodą!

Na Pomorzu przez weekend pogodę kształtować będzie wyż znad Skandynawii i Bałtyku. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi wilgotne też powietrze z północy i północnego-wschodu Europy. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się całkowite a także zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi zmienne zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów ale na ogół chłodno. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie w granicach -3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1034 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też zmienne oraz na ogół duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wyniesie aż 1039 hPa.

Comments are closed.