W piątek w wielu miejscach mogą rozwijać się burze! – Prognoza na 20 marca

Z początkiem weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie również wyż znad Morza Północnego i Skandynawii. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi wilgotne powietrze z północy i północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie w Centrum i na północy Polski możliwe będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie w Centrum na południu i wschodzie niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać a później zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.