Na Pomorzu w piątek mogą pojawić się mgły i chmury! – Prognoza na 20 marca

Pogodę na Pomorzu z początkiem weekendu kształtować będzie wyż znad Morza Północnego i Skandynawii. W zamian tego przez najbliższe dni będzie też napływać chłodne oraz między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i też zmienne zachmurzenie. Dodatkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też całkowite a także zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.