W czwartek będzie ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 19 marca

W ciągu doby pogodę w naszym kraju kształtować nadal będzie wyż znad Morza Północnego. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi też chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego nad samym morzem i częściowo na północy Polski pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i północy Polski będzie miejscami silny i porywisty w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są też lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C/+16°C nad samym morzem i w północnej części kraju do +17°C/+19°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.