Na Pomorzu w czwartek mogą lokalnie wystąpić burze! – Prognoza na 19 marca

Pogodę na Pomorzu w ciągu doby w dalszym ciągu kształtować będzie wyż znad Morza Północnego. Poza tym mogą rozwijać się komórki burzowe oraz między innymi napływać też będzie nieco cieplejsze a nawet chłodne i wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z opadami deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźni i bardzo mocno będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszcz lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.