Jak bezpiecznie chronić się przed koronawirusem? – Ważne Informacje!

Naukowcy na całym świecie chcą dowiedzieć jak najwięcej na temat koronawirusa, którzy będą mogli opracować szczepionkę na skuteczne jego leczenie oraz dodatkowo muszą jak najszybciej zapobiec rozprzestrzenianiu się tego wirusa.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast głównym źródłem koronawirusa “SARS-CoV-2” jest miasto Wuhan, które położone jest w środkowych Chinach w stolicy prowincji Hubei. To właśnie na tym obszarze w listopadzie zdiagnozowano pierwszy przypadek wirusa. I tam właśnie w tej części Chin zaczął się on bardzo szybko rozprzestrzeniać i zarażać bardzo dużą ilość ludzi. Do Europy dotarł w lutym, natomiast do Polski w marcu.

 

Źródło danych o zasięgu wirusa na mapie od Johns Hopkins CSSE

Źródło danych o zasięgu wirusa na mapie od Johns Hopkins CSSE

 

Z kolei jak wynika z informacji w mieście Wuhan znajduje się nowoczesne laboratorium, które przystosowane jest do najbardziej niebezpiecznych badań z różnymi patogenami. Koronawirus SARS CoV-2 objawia się najczęściej bardzo wysoką gorączką, kaszlem oraz zmęczeniem organizmu jak i jego osłabnięciu. Objawy są na ogół grypopodobne.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Głównym jego czynnikiem objawowym są też trudności z oddychaniem. Szczególnie najbardziej narażeni na tego wirusa są osoby starsze i dzieci, które mają obniżoną odporność oraz występują u nich też choroby przewlekłe np: Cukrzyca. Wirus przeważnie przenosi się na ogół drogą kropelkową a szczyt jego największych zachorowań przypada już w okresie od stycznia aż do marca każdego roku. Najwięcej zachorowań i zgonów przez koronawirusa jest w Chinach oraz między innymi we Włoszech a także w Hiszpanii czy też w Niemczech a nawet w Ameryce i stopniowo też już w Polsce. Jak twierdzą Francuscy eksperci z Wuhan przyczyną jego powstania są cztery nowe aminokwasy, które dodatkowo ułatwiają bardzo szybkie przenoszenie się choroby. Niewykluczone jest, że koronawirus przenosi się bezpośrednio ze zwierząt na ludzi. Zaś jego okres wylęgania może okazać się znacznie dłuższy niż sądzono a jego leczenie i jego całkowita neutralizacja będzie bardzo długa za nim znajdą się na niego pierwsze szczepionki dla większości Europy w tym też Polski.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast jeśli odczuwamy różne podejrzane objawy w naszym organizmie w którym mieście czy kraju znajduje się wirus bezzwłocznie poinformujmy o tym telefonicznie jak najszybciej stację sanitarno-epidemiologiczną lub bezpośrednio oddział obserwacyjno-zakaźny. Z kolei w każdym przypadku zalecamy również często myć ręce używając mydła i wody oraz między innymi możemy również używać bezpośrednio żeli na bazie alkoholu a dla naszego bezpieczeństwa ograniczać spotkania w dużej ilości ludzi a spacery na świeżym powietrzu lekko ale nie do końca możemy sobie ograniczyć lub odpuścić szczególnie przy wietrznej i bardzo zmiennej też pogodzie.

 

 

 

Comments are closed.