W środę będzie ciepło i ze zmiennym zachmurzeniem! – Prognoza na 18 marca

W ciągu doby i przez najbliższe między innymi dni pogodę w naszym kraju na ogół kształtować będzie wyż. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz dodatkowo nieco chłodniejsze i dość wilgotne też powietrze z zachodu i północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie mogą pojawić się słabe przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie w pasie nadmorskim i na Wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu pojawią się nad samym morzem oraz na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 30-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.