Na Pomorzu w środę będzie ciepło i pochmurno! – Prognoza na 18 marca

W ciągu doby pogodę na Pomorzu kształtować nadal będzie wyż oraz między innymi napływać cały czas będzie ciepłe i między innymi też dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego-zachodu oraz dość silny i porywisty miejscami może być nad samym morzem i Wybrzeżu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko spadnie a później na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu pojawią się nad samym morzem i Bałtykiem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.