We wtorek będzie ciepło oraz wrócą przejaśnienia! – Prognoza na 17 marca

W ciągu doby i przez najbliższe dni pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu kształtować będzie wyż. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi dość chłodne i na ogół wilgotne też powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego nad samym morzem i częściowo na północy Polski możliwe będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie występować też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie zmienny oraz na ogół słaby i umiarkowany oraz dość silny w porywach do 40-60 km/h może być nad samym morzem i Wybrzeżu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie bardzo mocno i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.