Poniedziałek na Pomorzu przyniesie chmury z deszczem! – Prognoza na 16 marca

Z początkiem tygodnia pogodę na Pomorzu kształtować na ogół będzie wyż znad Ukrainy i Rumuni. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami i początkowo też powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie rosnąć a później na nowo będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.