Nowy tydzień przyniesie bardzo zmienną pogodę! – Prognoza na 16 marca

Obszar naszego kraju z początkiem tygodnia będzie w dalszym ciągu pod wpływem układów wyżowych znad Ukrainy i Rumunii. W zamian tego cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno z przejaśnieniami i początkowo też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy oraz też częściowo na zachodzie i w Centrum kraju występować będą przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz miejscami silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.