Na Pomorzu we wtorek pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 17 marca

Pogodę w ciągu doby kształtować będzie nadal wyż. W zamian tego cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się małe i zmienne zachmurzenie. Poza tym w wielu miejscach i nad samym morzem pojawią się przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki. Jedynie bez opadów powinno być na południowym-zachodzie województwa i częściowo nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu bardzo mocno i wyraźnie będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie bardzo mocno i wyraźnie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

 

Comments are closed.