W niedzielę pogoda korzystnie sprzyjać będzie spacerom! – Prognoza na 15 marca

W ostatni dzień weekendu i z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju będzie kształtować na ogół wyż znad zachodniej części Ukrainy i Rumunii. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi ciepłe i na ogół wilgotne też powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi będzie dość pogodnie i ze zmiennych zachmurzenie. Poza tym powinno być też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pogodnie oraz dodatkowo pojawi się też małe i zmienne zachmurzenie. Poza tym będzie dość ciepło i też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południa w porywach do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.