Weekend na Pomorzu i Wybrzeżu przyniesie stopniową poprawę pogody!

Przez weekend pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia, którego centrum wyżu przemieszczać będzie się znad wschodniej części Niemiec dalej w kierunku Ukrainy. Poza tym cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Poza tym niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i o północy na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też zmienne zachmurzenie. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie się mocno i wyraźnie wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będzie też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać a później na nowo będzie mocno i wyraźnie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Natomiast w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się małe oraz też umiarkowane i zmienne zachmurzenie. Poza tym będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie spadać a później wyraźnie i bardzo mocno zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

Comments are closed.