W piątek na Pomorzu możliwe są burze i przejaśnienia! – Prognoza na 13 marca

Z początkiem weekendu pogodę na Pomorzu również kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia, którego centrum niżu znajdować będzie się już nad północną Rosją. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i też wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi utrzyma się też zmienne i duże zachmurzenie z licznymi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne o zmiennym natężeniu opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 50-130 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone dodatkowo są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać a później zacznie systematycznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.