W czwartek wystąpi silny wiatr oraz przejdą burze! – Prognoza na 12 marca

Nad obszarem naszego kraju w ciągu doby przemieszczać będzie się dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i między innymi chłodne oraz wilgotne powietrze zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na wschodzie oraz częściowo w Centrum na południu i wschodzie występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i też dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów na północy i w rejonie Warszawy. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z południowego-zachodu i zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i też z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo mogą również wystąpić lokalne i dość gwałtowne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do nawet +17°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 70-120 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.