Na Pomorzu w czwartek wystąpi porywisty wiatr i burze! – Prognoza na 12 marca

Nad Pomorzem w ciągu doby przemieszczać będzie się dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Morza Bałtyckiego. W zamian tego nasunie się system rozległych frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą rozwój opadów konwekcyjnych z porywistym wiatrem. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz ciepłe i też chłodne oraz na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi początkowo powinno być bez opadów i ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz będzie też pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są lokalne i dość gwałtowne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu w porywach do 80-120 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.