W środę wystąpią większe przejaśnienia i możliwe są burze! – Prognoza na 11 marca

Obszar naszego kraju w ciągu doby będzie w dalszym ciągu pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Morza Bałtyckiego. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na wschodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południa w porywach do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i mocno będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne oraz całkowite i też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oaz dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.