Na Pomorzu wystąpią liczne przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 11 marca

W ciągu doby na Pomorzu w dalszym ciągu pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Bałtyckiego oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z opadami deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa niewykluczone są również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 998 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być w rejonie Ustki i Łeby. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.