We wtorek wystąpi silny wiatr i możliwe są burze! – Prognoza na 10 marca

W ciągu kolejnej doby pogodę w naszym kraju również kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz nasunie się front atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone też lokalne burze. Poza tym napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które ze sobą przyniesie między innymi przelotne opady marznącego deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone dodatkowo lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie oraz też na wschodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 40-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.